NO-SPA tablety na kŕče hladkého svalstva

NO-SPA je známa svojimi spazmolytickými účinkami takmer v každej domácnosti. Pomáha najmä pri kŕčoch hladkého svalstva tráviaceho traktu, pri bolestiach žlčníka, obličiek a močových ciest, pri menštruačných bolestiach, ale aj pri bolestiach hlavy. Podávať sa môže aj deťom, a to už od prvého roku života. No-SPA je dostupná bez predpisu.

Výrobca a pôvod tabliet NO-SPA

Výrobcom je rokmi a skúsenosťami overená farmakologická skupina Sanofi. Držiteľom rozhodnutia o registrácii je Sanofi-aventis Slovakia s.r.o., Bratislava.

Zloženie a účinné látky

Hlavným liečivom je drotaveríniumchlorid. Táto účinná látka je spazmolytikum, čo znamená, že pôsobí priamo na sťahy hladkého svalstva. Táto látka preto dokáže uvoľňovať široké spektrum kŕčov svalového i nervového pôvodu. Uvoľňuje kŕče tráviacej sústavy – kŕče v bruchu, močovej sústavy, pohlavnej sústavy (bolestivá menštruácia) i žlčovodu.

NO-SPA obsahuje aj ďalšie zložky ako napríklad magnéziumstearát, mastenec, povidón, kukuričný škrob, monohydrát laktózy.

Vzhľad tabliet a počet v balení

Tablety majú žltú farbu, sú tvrdé a vypuklé. Na jednej  strane majú vyrytý výrazný nápis SPA.

NO-SPA je dodávaná vo viacerých veľkostiach – v blistroch i vo fľaši.

Balenia v blistroch – 20, 24, 100 tabliet

Balenia vo fľaštičke s dávkovačom – 60 tabliet

Upozorňujeme však, že nie všetky veľkosti balení môžu byť na trhu dostupné.

Ako užívať NO-SPU

Predtým, než sa rozhodnete užiť NO-SPU si dôkladne preštudujte návod a v prípade akýchkoľvek nejasností sa pred požitím lieku poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. V žiadnom prípade neprekračujte dennú dávku, ktorá je určená na 4  až 6 tabliet denne, ktoré si podľa vlastnej potreby rozdelíte do dvoch až troch dávok. Tablety sa zapíjajú vodu a prehĺtajú vcelku, bez  rozhryznutia.

Užívanie tabliet je určené na momentálnu úľavu od bolesti, liek nie je určený na dlhodobé užívanie.

Ak užijete viac lieku ako máte

Dbajte na to, aby ste odporúčané množstvo neprekročili! V opačnom prípade vyhľadajte ihneď lekársku pomoc, pretože hrozí predávkovanie, ktoré zahŕňa  poruchy rytmu srdca, poruchy vedenia vzruchu,  zástavu srdca, ktorá vedie k smrti.

Účinky a indikácie

NO-SPA účinkuje na hladké svaly. Hladká svalovina nie je ovládaná vôľou, preto ju ovplyvniť nevieme, vieme ju však zbaviť bolestivých kŕčov. Vďaka svojim účinným látkam pôsobí na svalstvo priamo, jej požitie je teda vhodné pri viacerých typoch bolesti.

1. Bolesti spojené s chorobami žlčníka – zápal žlčníka, žlčových ciest, žlčové kamene

2. Bolesti močovej sústavy – zápal močového mechúra, bolesti spojené s obličkovými a močovými kameňmi

Pomocná liečba pri:

3. Kŕčoch tráviacej sústavy: žalúdočné kŕče, žalúdočné vredy, zápal žalúdka, zápal tenkého a hrubého čreva

4. Bolestivej menštruácii a zvieravých bolestiach hlavy

Neužívate NO-SPU, ak:

Predtým, než prvýkrát NO-SPU užijete, overte si, či nepreuzakujete alergickú reakciu na niektorú zo spomínaných zložiek lieku.

NO-SPU nesmiete užívať, ak trpíte na srdcovú nedostatočnosť, zlyhanie pečene či obličiek.

Liek sa nesmie podávať deťom mladším ako jeden rok.

Upozornenie na možné nepriaznivé účinky lieku a zvýšenú opatrnosť v prípadoch:

– nízkeho krvného tlaku

– tehotenstva či dojčenia

– neznášanlivosti laktózy

Vo všetkých prípadoch je pred samotným užitím lieku potrebná konzultácia s vašim lekárom či lekárnikom.

Možné vedľajšie účinky

Liek je veľmi populárny a vo všeobecnosti veľmi dobre znášaný. Avšak aj pri malej pravdepodobnosti sa vedľajší účinok môže vyskytnúť, preto si prečítajte nasledujúce príznaky:

  • nevoľnosť, zápcha, bolesti hlavy, závraty, nespavosť, búšenie srdca, zníženie krvného tlaku, alergické reakcie (opuch,žihľavka, vyrážka, svrbenie)

V prípade výskytu ktoréhokoľvek vedľajšieho príznaku liek ďalej neužívajte a obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika.

Dostupnosť lieku NO-SPA

Vzhľadom na to, že ide o liečivo, je liek dostupný iba v sieťach lekární. Bežné malé balenie nie je problémové zohnať, najmä v kamenných predajniach. Ak však chcete väčšie balenie, výhodnejšia bude kúpa cez internet. Balenia sú tam dostupnejšie a s dopravou vám to zaberie jeden až dva pracovné dni. Spravidla platí, že čím väčšie balenie, tým výhodnejšia cena.

Postup pri objednávke cez internet

– vyberiete si veľkosť balenia NO-SPA a počet balení

– vyplníte svoje osobné údaje vrátane adresy doručenia zásielky

– zadáte spôsob úhrady a doručenia

– potvrdenie objednávky, prípadne platba a tovar

Skúsenosti zákazníkov a zhodnotenie lieku NO-SPA

Recenzie na liek NO-SPA sú veľmi priaznivé, predsa len je toto liečivo na trhu už niekoľko rokov a svoj účinok dokázalo praxou. NO-SPA účinkuje na relatívne široké spektrum bolestí, preto je veľmi populárne väčšie balenie, konkrétne balenie vo fľaštičke s dávkovačom, ktorá je ľahko dostupná v internetovej predajni. Internetové lekárne sú čoraz populárnejšie vďaka výbornej dostupnosti liečiv a objednávke s minimálnou námahou a v neobmedzenom čase. Liek máte v rukách už od 24 hodín. Na tento liek nepotrebujete lekársky predpis ani lekárske vyšetrenie. Počet tabliet si môžete regulovať podľa potreby, nesmiete však prekročiť odporúčanú dávku. Po porade s lekárom je liek vhodný aj pre deti.