Kegelove cviky pre mužov: Zlepšite si vďaka nim svoju erekciu

Kegelove cviky – pojem, ktorý počul každý aspoň raz v živote. Pre niektoré dámy sú tieto cviky každodenným rituálom. Vedeli ste totiž, že pôvodne tieto cvičenia vznikli najmä pre ženy po pôrode? Po pôrode má totiž každá žena uvoľnené svaly panvového dna a niekedy dokonca aj rozšírenú vagínu, ktorá sa v niektorých prípadoch nechce samovoľne vrátiť do pôvodnej polohy.

Preto pán Kegel prišiel s cvičením pre posilnenie panvového dna, ktoré ženám po pôrode alebo v tehotenstve pomáha spevniť svaly panvového dna a celkovo posilniť činnosť zvieračov. No nie o tom budeme hovoriť v tomto článku. Kegelove cviky sú totiž určené aj pre pánov. Ako teda muži posilňujú svaly panvového dna? Dočítate sa v nasledujúcich riadkoch.

Čo sú Kegelove cviky

Ako sme už vyššie spomínali, pre ženy predstavujú Kegelove cviky techniku, vďaka ktorej dosiahnu zúženie vagíny po pôrode. Pre muža sú zas tieto cviky účinnou možnosťou, ako oddialiť ejakuláciu a predchádzať úniku moču (inkontinencii).

Kegelove cvičenie panvového dna zahŕňa dômyselné cviky, ktoré vám pomôžu posilniť svalstvo panvového dna. Tieto svaly sú veľmi dôležité – nemajú síce úlohy ako biceps či triceps, no majú za to oveľa dôležitejšiu úlohu. Svaly panvového dna podporujú správne držanie tela, udržujú všetky orgány, rovnako udržujú moč a môžu dokonca ovplyvniť aj váš výkon v posteli. A keďže nemôžete tieto svaly cvičiť a posilňovať s činkami v posilňovni, vyvinul pán doktor Kegel cvičenia, ktorými ich dokážete efektívne posilniť.

Príznaky povolených svalov panvového dna

Hoci sú svaly panvového dna na pohľad neviditeľné a počas života si ich všimne málokto, majú v tele nevyhnutnú funkciu. Pokiaľ sú tieto svaly nespevnené, nemôže ich muž kontrolovať a ovládať a tak dochádza k problémom v podobe úniku moču, predčasnej ejakulácie či ochabnutej erekcie. Uvidíte, že ak začnete tieto svaly trénovať a posilňovať, vydržíte v posteli oveľa viac a váš penis bude opäť stáť v pozore.

Kegelove cvičenia a ich výhody

Kegelove cviky čiastočne napomáhajú prekrvovať intímnu oblasť. Dobrý prietok krvi je totiž nevyhnutný pre pevnú a trvácnu ejakuláciu. Ženy vďaka nim môžu lepšie ovládať svoju vagínu počas sexu a tak ňou lepšie stimulovať svojho partnera. Nie každá žena to vie, o to viac bude váš partner prekvapený, keď sa vám to podarí. Stačí to len trochu cviku – pre zaujímavosť: u žien, ktoré pravidelne cvičili Kegelove cvičenia, bolo preukázané významné zvýšenie svalovej sily panvového dna a taktiež zlepšenie sexuálnych sťahov vagíny počas pohlavného styku. A o udržiavaní moču a prevencii proti inkontinencii ani nehovoríme. A to už znie ako celkom dobrá motivácia začať, no nie? (Platí pre dámy aj pre pánov).

Inkontinencia dnes postihuje veľa žien, ba môže sa objaviť u hocikoho, a to aj u mužov. Jej výskyt je pravdepodobnejší vo vyššom veku, u žien až 40% a u mužov približne 20%. Vďaka Kegelovym cvikom sa tomu ale môžete úspešne vyhnúť.

Kegelove cviky pre mužov

Kegelove cviky mužiPýtate sa, aký zmysel či výhody má Kegelove cvičenie pre mužov? Rovnaké, ako u žien. U mužov totiž svaly panvového dna plnia podobnú funkciu ako u žien. Okrem prevencie proti úniku moču u mužov, majú mužské Kegelove cviky ešte jeden podstatný prínos – zlepšenie sexuálneho výkonu v posteli. Vďaka nim nielen, že vydržíte v posteli dlhšie, ale môžete lepšie kontrolovať svoju ejakuláciu, budete mať kvalitnejšiu a silnejšiu erekciu a celkovo – vaša výdrž a výkonnosť v posteli sa zlepší, čo dozaista ocení aj vaša partnerka. Ako čerešnička na torte – všetky tieto tvrdenia dokazuje aj štúdia, v ktorej odborníci sledovali 55 mužov s erektilnou dysfunkciou. Tí po troch mesiacoch každodenného posilňovania panvového dna preukázali zlepšenie erektilnej dysfunkcie a sexuálnych funkcií celkovo. A to už je čo povedať, nemyslíte? Ako teda správne cvičiť Kegelove cviky? https://www.stoporex.sk/oddialenie-ejakulacie/

Cvikov na posilnenie panvového dna u mužov je niekoľko. Začnime však pekne od začiatku. Ak ste začiatočník, odporúčame vám postaviť sa do sprchy alebo k záchodu. Vyzlečte sa a pustite sa do cvičenia. Pre začiatočníkov je totiž najjednoduchšie trénovať svaly panvového dna práve pri močení (preto ten záchod alebo sprcha). Začnite močiť a postupne moč zastavujte a opäť spúšťajte. Opakujte toto viackrát, vždy moč pozastavte aspoň na desať sekúnd, môžete si pritom počítať nahlas. Kým spočiatku to nebude jednoduché, pravidelným cvičením dokážete moč zastaviť aj na 30 sekúnd. Chce to len prax.

Druhé cvičenie na „ovládanie moču,“ už môžete vykonávať prakticky kdekoľvek. Postačí vám k nemu pohodlné a pokojné miesto, kde budete mať súkromie a nikto vás pri tom nebude rušiť ani obmedzovať. Keď si takéto miesto nájdete, ľahnite si na zem, najlepšie na nejakú mäkkú podložku a začnite pomaly sťahovať svaly panvového dna – teda svaly močovej trubice, análneho otvoru, zvieračov konečníka a priečne svaly hrádze. Jednoducho vysvetlené, začnite „zatínať“ svaly v oblasti panvy. Vydržte ich mať stiahnuté 10 sekúnd a potom ich uvoľnite. Kľudne si pri tom môžete aj nahlas počítať. Toto cvičenie zopakujte aspoň 10-krát. Možno sa vám to bude zdať spočiatku nepríjemné alebo nemožné, aj tu však treba zotrvať a výsledky sa časom dostavia. Netlačte na pílu a dajte cvičeniu čas, oplatí sa to.

Ako vidíte, Kegelove cviky môžete cvičiť rôznymi spôsobmi a na rôznych miestach, či už na podložke na zemi alebo v kúpeľni. Záleží len na vás, čo vám je príjemnejšie. Odborníci odporúčajú tieto cvičenia striedať, aby ste si svaly panvového dna precvičili naozaj dôkladne. Ak zaradíte do vášho životného štýlu aj viac prirodzeného pohybu, pomôže to nielen vašim svalom panvového dna.

Ako často cvičiť Kegelove cviky?

Kegelove cviky by mali ženy aj muži vykonávať ideálne každý deň po dobu aspoň 10 minút. Deň za dňom tak budú vaše svaly panvového dna silnejšie a vydržia byť oveľa dlhšie stiahnuté. Ak ich najprv vydržíte stiahnuť napríklad na desať sekúnd, už o mesiac to môže byť trojnásobne viac. Progres je tu skutočne rýchly a nemusíte sa báť ani pretrénovania, čo je obrovská výhoda týchto svalov oproti iným svalovým partiám.

Kegelove cviky zlepšia váš výkon v posteli

Budeme sa opakovať, ale je to tak. Vďaka Kegelovym cvikom muži vydržia v posteli oveľa viac a lepšie ovládnu svoje vyvrcholenie. Naviac budú mať vďaka týmto cvikom lepšie prekrvenú oblasť panvového dna, čo sa pozitívne prejaví aj na tvrdosti a pevnosti ich erekcie. U žien zas majú Kegelove cviky pozitívny vplyv na stiahnutie vagíny, ktorá bude vďaka nim pevnejšia a pružnejšia. Pre cvičenie môžu využiť aj venušine guličky. A práve všetky tieto faktory môžu doviesť oboch partnerov k lepšiemu a intenzívnejšiemu orgazmu.

Preto ak vám to v posteli neklape alebo chcete svoje milostné hry nejak okoreniť, určite zaraďte Kegelove cviky do svojho cvičebného plánu. Podporiť cvičenie môžete aj výživovými doplnkami na erekciu a potenciu, ktoré vďaka svojmu 100% prírodnému zloženiu z extraktov afrodiziák, vitamínov a minerálov ešte viac skvalitnia vašu erekciu, posilnia vaše libido či celkovú výdrž v posteli. Sú voľne dostupné, kúpite ich bez lekárskeho predpisu a spoločne s cvičením sa výsledky spokojného sexuálneho života a pohlavného zdravia dostavia už čoskoro.